Business is booming.

/Видео/ Ювелирно изпълнение на Кирилов потопи Благоевград в радост

Отборът на Пирин победи заслужено Дунав (Русе) с 1:0 в мач от 24-ия кръг на Първа лига. Двубоят започна равностойно като първото по-опасно положение беше пред вратата на Пирин в 20-ата минута. След центриране от дясно се стигна до удар с глава на играч на Дунав, но стражът на „Орлетата“ парира удара и последвалата добавка.

Около средата на първото полувреме благоевградчани наложиха домакински натиск и сериозно застрашаваха вратата на русенци след поредица от ъглови удари. С първи жълт картон беше награден защитника на Дунав, Мартин Ковачев за задържане на Ради Кирилов. Три минути по-късно жълт картон получи и друг играч на Дунав – Петър Патев , след като фаулира ненужно Аймен Суда. До почивката Пирин се отчете с опасен изстрел,който беше спасен от дунавския страж.

Второто полувреме започна ударно за Пирин, като още на почивката в игра се появи новото попълнение Преслав Йорданов. Нека припомним, че това е негов дебют за „Орлетата“.
За радост на публиката уважила срещата, в 56-тата минута се случи и логичното. След изчистена топка от защитата на Дунав, коженото кълбо попадна в краката на Ради Кирилов, който с брилянтен и премерен удар в горния ляв ъгъл матира Мартин Луков за 1:0.

До края на мача имаше още шансове за отбелязване на гол и от страна и на двамата тима, но до такъв не се стигна. Преслав Йорданов се отчете със сериозен пропуск и не успя да запише името си с гол в дебютния си мач за Пирин (Благоевград). Принудително беше сменен стража на Пирин- Георги Георгиев, който се контузи при връщане на топката в игра с удар от вратата.

Общо 4 жълти картона получиха играчи на Пирин. Аймен Суда и Красимир Костов с жълти картони в добавеното време, а по-рано Ничев и Сандев получиха жълтия цвят.
Така заслужено, отборът от Благоевград може да се поздрави с 3-те точки, след като се справи с пряк противник в борбата за оцеляване в Първа лига.