Business is booming.

Младите „лъвове“ захапаха здраво сърбите с 4:1

Младите „лъвчета“ до 19 години, изнесоха лекция на своите сръбски набори с разгромното 4:1 в приятелски мач игран в Симитли. Точни за нашите момчета бяха: Атанас Кабов на два пъти, Емил Янчев и Радослав Живков.

Още в 17-ата минута след страхотна асистенция от дясно на Ертан Томбак, юношата на Левски Кабов откри резултата в полза на България. Половин час по-късно Кабов отбеляза за втори път след удар от 18 метра в горния ъгъл на вратата. Младата надежда на Черно Море Емил Янчев, парира надеждите на сърбите със шут след разбъркване пред вратата на съседите и направи резултата класически.

Гостите от Сърбия получиха 3 червени картона през второто полувреме, очевидно раздразнени от развоя на двубоя. В 46-тата минута съдията Димитър Димитров позволи на сръбски футболист да влезе на мястото на вече изгоненият Давид Дунджерски след втори жълт картон.

С червен картон в 60-ата минута се отличи и старши треньорът на сърбите Милош Велебит заради остра реакция на специалиста при отсъждане на тъч. Две минути по-късно Максимович намали за 1:3 с не лош удар от дъгата на наказателното поле. В последните 15 минути гостите от Сърбия получиха още два червени картона и завършиха мача с 9 души, пояснява „Гонг.бг“.

Заради невъздържана реакция и реплики срещу съдията Димитров беше изгонен Велко Николич в 76-ата минута, а Йованович получи втори жълт и червен картон за груб фаул срещу Борислав Вукадинов минути преди края.

В добавеното време фаулираният Вукадинов асистира на Радослав Живков, който сложи край на мача със своя гол за 4:1. „Лъвчетата“ започват евроквалификациите в Испания на 20-ти март.